Поранешната функционерка од СДСМ, Софија Куновска, ја коментира денешната прес-конференција на премиерот Зоран Заев, во која тој ветува дека 2021 ќе биде година на квантен економски скок.

Ако он знае што е „квантен скок“ јас ќе си ги скинам сите сведителства и дипломи… Блам до блам, коментира актерката.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.