Поранешниот висок функционер на СДСМ, Софија Куновска на социјалните мрежи го истакна својот револт од раководството на СДСМ и политиките кои ги спроведува партијата. Таа напиша

СДСМ е во алертна фаза во која е неопходно час поскоро да биде вратен назад во рацете на чесното членство.

Угледот и образот на секој чесен член секојдневно незаслужено се валка заради алчноста, недораснатоста и неодговорноста на двоецот Заев-Шекеринска.

СДСМ како силен, способен и одговорен субјект и е потребен на Македонија.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.