Сите поместувања се единствено резултат на внатрешни триења, коментира актерката и поранешен функционер од СДСМ Софија Куновска за привидната „борба со корупција“.

Јас само нешто да појаснам…
Ништо од тоа за што ние приговараме не се ефектуира како што си замислуваме.
Сите поместувања се единствено резултат на внатрешни триења.
Засега тројца капиталци книжи за победа едната страна (Анѓушев, Ден Дончев и Рашковски), а ситна боранија за победа книжи другата страна (Манчевски, Лидија Димова и т.н.)
Па вие видете.
Не само заради злоупотреби, туку и заради неспособност сеуште е нејасно што прават многуте советници и национални (ко)ординатори, вели таа.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.