Поранешната пратеничка од редовите на СДСМ, Софија Куновска, која долго време отворено ја критикува сегашната гарнитура на партијата, овојпат се осврна на кампањските говори на Радмила Шекеринска, носител на пратеничката листа во ИЕ5.

Шекеринска да раскажува за згрешени инвестиции во врби, Скопје 2014 и Субрата Рој а во исто време да заборава дека се журкаше како домаќинка на Дајнерс ивент во објект на Скопје 2014 е повеќе од безобразлук и лицемерие.
Што е многу, многу е, порача Куновска.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.