Поранешната функционерка на СДСМ, Софија Куновска, се потсетува на свој коментар од пред четири години дека СДСМ само декларативно се залага за подобрување на правата на жените, нешто што владејачката партија го прави и денес.

Откако не ја исполнија ниту сопствената измена на Статутот на СДСМ за 40% учество на жените во политиката, уште еден 8 март со празни и глупи изјави за наводна грижа за жените – стои во пораката на Куновска.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.