После два дена дефокус со „бугарскиот фашистички окупатор“ да се вратиме на темата. До каде сме со одговорноста за 14 луѓе изгорени во болницата во Тетово?– пишува актерката Софија Куновска, некогаш истакнат член на СДСМ.

Откако и по две недели не стивна револтот кај јавноста за пожарот во Тетово, каде 14 лица го загубија животот, премиерот Зоран аев, се чини, се обидува да го префрли фокусот на други работи. Последниот обид се вика бришење на бугарски фашистички окупатор од македонските учебници.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.