Поранешната претседателка на Градската организација на СДСМ Софија Куновска на социјалните мрежи се огласи по повод акцијата „Метла“ која ја најави премиерот откако информациите за непотизам официјално беа потврдени од државната комисија за спречување корупција.

„На Македонија не и врши работа метла. Потребна е дезинфекција, дезинсекција и дератизација.

Со метла се дига прашина. Кој чистел, знае.“- пишува Куновска на Фејсбук.

На Македонија не и врши работа метла. Потребна е дезинфекција, дезинсекција и дератизација.Со метла се дига прашина. Кој чистел, знае.

Gepostet von Софија Куновска am Donnerstag, 2. Mai 2019

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.