Сто посто, му порача актерката Софија Куновска и поранешна функционерка од СДСМ, на сегашниот претседател на партијата Зоран Заев.

Претходно денеска тој рече дека анкетите ќе покажат кои ќе бидат кандидатите за градоначалници од СДСМ за престојните локални избори, иако него сите сегашни градоначалници му се пријатели.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.