Апсурди
Колку ли е “висока” довербата во системот и вредностите на ЕУ од нејзините членки ако Бугарија бара дополнителни гаранции за правата на своето малцинство од тие што може да и ги обезбеди самата унија ?!

Колку ли е пак загубена на својот пат ЕУ ако Бугарија може да си игра со ветото со сите останати членки на унијата, прикажувајќи се како потенцијална жртва на малечката Македонија?! – коментира актерката Софија Куновска.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.