Софија Куновска на својот фејсбук профил напиша:

Гледам во кој правец оди владинава меѓународна политика па се прашувам дали советниците за меѓународна политика советуваат само “УСНО” или и “писмено”

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.