Да си директор на институција, било каква, а не пак здравствена, а да не те бива барем пристоен тоалет да направиш е основ без размислување веднаш да бидеш сменет, напиша на Фејсбук, Софија Куновска.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.