Ај па до Нова Година може ќе се фати некој за работа од силните служби во влада па ќе ја ажурира станицата, реагира актерката и поранешен функционер на СДСМ Софија Куновска, што на страницата на Министерството за локална самоуправа сè уште како министер е наведен Горан Милевски, иако тој својата оставка ја поднесе пред некој месец, а со тој сектор веќе раководи Ристо Пенов.

А и не мора да брзате, може топтан со Алијанса Ристо ќе го средите, им порача Куновска.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.