Пoранешниот функционерка на СДСМ, Софија Куновска, прашува дали лидерот на СДСМ, Зоран Заев, најавува дека нема да биде премиер, па планира да се откаже од патните трошоци што им следуваат на пратениците.

Заев се откажал од патни трошоци?! А Заев пратеник ли ќе биде? – коментира Куновска.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.