Герила акција вечерва во Куманово. Граѓаните му порачаа на премиерот Димитар Ковачевски дека додека тој се шета тие немаат пари за леб.

„Док ти шеташ Таче, Куманово за леб плаче“, пишува на транспарентот.

Како и дали Ковачевски го видел овој транспарент засега е непознато.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.