Pоранешниот градоначалник на Карпош Стевчо Јакимовски доби куќен притвор поради, како што тврди Обввинителството, злоупотреби со легализација на градежни објекти и државно земјиште.

Иако беше баран притвор, сепак поради здравствени причини одредена му е мерка домашен притвор.

Јакимовски девет часа беше во Кривичен.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.