Испокршени прозорци, ѓубре, улични кучиња по ходниците, нефункционални тоалети… Ова го покажуваат вознемирувачките фотографии од болницата во Кратово испратени до редакцијата на „Инфомакс“.

Фотографиите зборуваат за ужасната состојбата во која се наоѓа болницата…

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.