Вицкасти од Светата столица, пред врата го стаиле – се пошегува Ивор Мицкоски на сметка на пратеникот Крсто Мукоски кој е дел од делегацијата која е во Ватикан по повод Св. Кирил и Методиј.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.