Критериумите за добивање на државјанство се поприлично строги ако се земе предвид колку лесно се продаваа пасоши на криминалци, пишува на Фејсбук, Ивор Мицковски

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.