Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Димче Арсовски го повторува прашањето упатено неколку пати – дали комбето во кое е фатена дрогата вчера е на фирма поврзана со Трајче Заев и Бобан Заев.

Уште ќе молчите или ќе одговорите дали комбето во кое е фатена дрогата вчера е на фирма поврзана со Трајче Заев и Бобан Заев? Кратко и јасно ДА или НЕ? Не боли одговорот, ама значи десетина години затвор, пишува Арсовски на Фејсбук.

Уште ќе молчите или ќе одговорите дали комбето во кое е фатена дрогата вчера е на фирма поврзана со Трајче Заев и Бобан Заев?
Кратко и јасно ДА или НЕ?
Не боли одговорот, ама значи десетина години затвор 🤔

Posted by Dimsa Arsovski on Saturday, 10 April 2021

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.