Пратеникот Антонио Милошоски направи видеоапродија од сите чекори кои ги направи власта за справувањето со коронавирусот.

Тандем снова за Нобелова!
Д-р Караџовски и Реис Сулејман Примариус Реџепи!, пишува Милошоски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.