Не е време за кампања, вели полковникот Драган Ковачки, кој ја повика власта наместо за партиски цели, вонредната состојба да ја користи за борба против коронавирусот и заштита на граѓаните.

Власта мора да се фокусира на обезбедување на заштитни средства за медицинскиот персонал, полицијата, војската, за шалтерските и работниците во фабриките, возачите, а не да ја користи вонредната состојба за партиски цели и да вработува. Не е време за кампања, порача Ковачки.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.