Злоделото што го направија денеска врз својот народ во Вевчани е дефокус од носењето на срамниот Закон за попис, пишува на твитер Драган Ковачки.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.