Драган Ковачки член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник во собранието, во вечерашното гостување на Телевизија 21 во емисијата „Клик Плус” одговори на прашањето дали доколку победи на избори, ВМРО-ДПМНЕ би коалицирала со ДУИ?

Што би било, кога би било… Ние очекуваме убедлива победа и изборните резултати на крајот ќе ја формираат практично сликата, ќе мора да се договориме околу принципи околу кои што ќе мора сите да се обединиме доколку сакаме да формираме Влада, вели Ковачки.

Целата изјава во видеото:

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.