Драган Ковачки вечерва гостуваше во дебатниот магазин „Клик Плус“ на ТВ21. Ковачки, меѓудругото говореше за тоа дали е можно лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, да има противкандидати на редовниот Конгрес на партијата.

Мислам дека резултатите од локалните избори покажуваат и докажуваат и практично му даваат можност на нашиот претседател да биде реизбран, истакна Ковачки.

Тој додаде дека му ја дава својата поддршка.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.