Полковникот Драган Ковачки на својот твитер профил реагираше за изборот поранешниот премиер Владо Бучковски, да биде специјален претставник на македонската Влада за Бугарија.

Аирлија! Бучкоски за пари ќе го прифати идентитетот на Судан, а не пак да го заштити Македонскиот!
А некој мора да си го одработи и застарувањето на предметот со тенковските делови, нели?

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.