Во рамките на таканаречената широка консултација за францускиот предлог за почеток на пристапните преговори на Република Македонија со Европската Унија за За утре е најавена средба на премиерот Димитар Ковачевски со лидерот на Алијанса на Албанците, Зијадин Села.

Средбата ќе се одржи во Клубот на пратениците од 11 часот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.