Лидерот на СДСМ и мандатар за состав на новата влада, Димитар Ковачевски денеска во седиштето на партијата ќе оствари средба со албанскиот претседател Илир Мета.

Мета од 10 јануари престојува во тридневна официјална посета на земјава. Тој при посетата оствари повеќе средби, меѓу кои и со шефот на државата Стево Пендаровски и со претседателот на Собранието Талат Џафери.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.