Дволичноста на Ковачевски, како премиер го критикува Скопје 2014-та, како директор уплаудира заедно со ВМРО-ДПМНЕ, коментира Јован Кукузел.

Тој сподели видео од излагањето на Ковачевски пред пратениците пред неколку дена кога како премиер зборува против градежниот проект, и стара снимка од отворањето на Македонскиот народен театар во 2013 година, каде во публика видно весел и расположен ужива и аплаудира во новиот објект.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.