Добро е што Заев имаше потреба да каже дека е Македонец, еве на пример сите ние останатите таква потреба немаме зошто како него немаме “путер” на глава од предаства, порачува Дарко Костовски, пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, порача Дарко Костовски од ВМРО-ДПМНЕ

„Не е доволно да каже дека е Македонец, никогаш не било спорно, барем се надевам не, но имам неколку прашања на кои Заев треба да одговори:

  1. Дали македонскиот јазик има историски корени пред АСНОМ?
  2. Дали постои македонско малцинство во Бугарија?
  3. Прави ли разлика од споделена и заедничка историја?
  4. Дали Бугарија ги окупирала Скопје, Куманово, Крива Паланка?
  5. Кој ги уби ваташките деца?

Квинслингот Заев ако сака да го намали срамот еве нека одговори директно на овие прашања“ – пишува тој.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.