Зоран Заев ќе биде премиер кој ќе ја предводи државата до нови, уште поголеми успеси, порача вечерва портпаролот на СДСМ Костадин Костадинов.

Избори ќе има, ќе ги победиме толку силно што лавот од логото ќе почне да мјаука!, пишува Костадинов на „Фејсбук“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.