Портпаролот на СДСМ Костадин Костадинов на својот фејсубк профил објави статус во кој ги повикува македонските граѓани да се радуваат поради успехот со промената на името.

УСПЕАВМЕ!!! Радувај се Македонијо! Македонија ќе биде членка на НАТО и ЕУ! Пишуваме историја, генерациите сегашни и идни ќе бидат горди на нашите одлуки, напиша Костадинов.


Веројатно заборави во вториот ред пред зборот Македонија, дека треба да додаде Северна!

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.