Значи сите се подновени да не ги мислите! 33 со вила на Егејско, КК со нов мотор од пред десетина дена, пишува портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски, кој сподели фотографии од неговиот колега од спротивниот табор, портпаролот на СДСМ Костадин Костадинов и неговото ново возило.

Што се 20.000 евра за Костадинчо?
Дукати од речиси 18.000 €, со целосна додатна опрема, од кои само куферите се 600€.
И исто како и Интрудерот, стариот мотор, ни овој нема да го најдете пријавен во ДКСК!
Што има врска што има криза и 40.000 нови невработени, што има врска што речиси уште толку се со плата/пензија под 15.000 денари, што има врска што колабира здравство и образование, нели?
Бандитите мора да уживаат, порача Стоилковски, додавајќи „УА мафија“.

Значи сите се подновени да не ги мислите!33 со вила на Егејско, КК со нов мотор од пред десетина дена.Што се 20.000…

Gepostet von Naum Stoilkovski am Sonntag, 4. Oktober 2020

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.