По вчерашниот протест за ослободување на осудените за настаните во Собранието на 27 април 2017 година,  пратеникот од редовите на СДСМ Костадин Костадинов на својот Фејсбук профил напиша дека нема да коментира ништо после протестот и дека ВМРО-ДПМНЕ му го посакува најлошото на сопствениот народ.

Jас нема да коментирам ништо после протестот на ВМРО-ДПМНЕ. Прашајте ги оние кои се во болници, со кислородна поддршка, борејки се за здив повеќе, што мислат кога ја гледаат оваа слика…Сега не ме чудат воопшто блокадите на ВМРО-ДПМНЕ во собрание, едноставно тие, токму најлошото му го посакуваат на сопствениот народ, напиша Костадинов.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.