Вчера внимание на социјалните мрежи предизвика дуелот меѓу Димитар Апасиев и Костадин
Костадинов. Најпрво Костадин го изнесе на виделина фактот дека Апасиев бил на платен
список на СЈО, па потоа Апасиев му одговори во свој пост и го повика на ТВ дуел
Костадинов, за подоцна вечерта Костадин да му одговори:

Најголемиот успех на Дпмневскиот левичар Димко лажен докторат Апасиев е тоа што дошол
до момент да ме предизвика на тв дуел.
Упатува еден куп навреди и клевети до мене без воопшто да биде предизвикан. Веројатно
имал кошмар човекот.
Јас искрено би прифатил измени на законот за опојни дроги на кои инсистира Димко но
сметам дека е неопходна експертска регулација.
Димко, терај друже дебати и постови на празно, еден ден кога ќе дојдеш на ниво да
дебатираш секако дека ќе се сретнеме, до тогаш ставај постери во соба од мене и внимавај
да не се презаситиш.
Се додека си резервна клупа на ДПМНЕ, нема да имаш можност оти првата постава бега како
ѓавол од темјан од мене! – вели Костадинов.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.