Струмичкиот градоначалник Костадин Костадинов се чини дека е ВИП гостин вечерва во ресторан во Струмица, според видеото и фотографиите подолу:

Може да се забележи дека во објектот не се почитуваат никакви ковид протоколи, но затоа се шеруваат видеа и фотографии по социјални мрежи.

Според Извори на Нетпрес, во кафеана прослава со жива музика организирал струмичанецот Лазо Котуровиќ, кој има криминално досие и е осудуван за што и одлежал затворска казна.

Извор: НЕТПРЕС

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.