Иако скоро сите сопартијци функционери му се во самоизолација, а СДСМ кластер сам по себе, портпаролот на партијата Костадин Костадинов вчера на „Твитер“ го нападна Христијан Мицкоски.

Мицкоски фатен како прекршува мерки и оди во теретана, ама денес и во кафана!

Можеме да се увериме каков пример остава за граѓаните !

Безобразие на дело !, напиша тој.

Вакви реакции веројатно не очекуваше:

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.