Честитки пријатели, драго ми е што преживеавме три децении во толку многу проблеми. Вака пратеникот Артан Груби им го честиташе јубилејот од 30 години постоење на навивачката група „Шверцери“.

Пратеникот од редовите на ДУИ е всушност и координатор на прославата, која од доделување на признанија и благодарници, прерасна во масовно дивеење и урлање.

Директорката на театарот Симона Угриновска во изјава за „Фокус“ вели дека кога започнало дивеењето, му јавила на Груби и го замолила тој, како авторитет, да апелира посетителите да се смират и да не прават штета.

Неговиот одговор беше дека тие само си пеат навивачки песни, вели директорката.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.