Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вели дека нема многу детали за тоа дали ќе има противкандидат на претстојниот конкрес.

Прашан дали има противкандидат за избор на позицијата лидер на ВМРО ДПМНЕ, Мицкоски вели дека не знае и досега не се заинтересирал. Конгресот на партијата ќе се одржи в недела во спортската сала „Јане Сандански“ во Скопје.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.