На социјалните мрежи постојано се објавуваат компромитирачки фотографии од новиот технички премиер Оливер Спасовски, кој е во друштво на Бојан Јовановски, познат уште и како Боки 13, обвинет во случајот „Рекет“.

Вчера премиерот во заминување Зоран Заев објави дека Спасовски ќе биде технички премиер.

На една од фотографиите Спасовски и Јовановски имале имале дури и официјална средба во
МВР.

На граѓаните не им е јасно зошто Спасовски седел на концерти со Боки 13, но и уште поважно, е зошто Спасовски не можел да види што подготвува да прави Боки 13.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.