Комитска предходница е веќе пристигната на терен во Кочани, соопштија Комити Скопје на Фејсбук.

Сите кои можат и сакаат да се солидаризираат, да ја олеснат маката на нашите браќа и сестри, нека го сторат тоа, секоја помош е добредојдена. Да помогнеме кога помошта е повеќе од итна и неопходна ! Да не дозволиме огнената стихија да го зафати градот…“, напишаа Комити Скопје.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.