Македонците никогаш нема да се предадат, пишува на транспарентот кој денеска беше истакнат од навивачките групи Комити и Гемиџии на првенствениот фудбалски натпревар меѓу Борец и Вардар во Велес.

И Гемиџиите и Комити навиваа за својот омилен клуб, но заеднички навиваа за Македонија и испратија заедничка порака преку големиот транспарент.

Натпреварот, кој е прв прволигашки за ФК Борец по 18 години, заврши без голови 0:0, но ќе остане запаметена заедничката порака на навивачките клубови од Велес и од Скопје.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.