Во синокешниот ТВ ДУЕЛ на Канал 5, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски беше убедлив и прецизен, а Заев нервозен. Социјалните мрежи вријат со коментари за тоа кој бил победник.

Во емисијата се говореше за најактуелните теми, како токму скандалите кои што се случија изминатиот период од страна на владата на СДСМ, реформите во правосудството, законот за Јавно обвинителство, македонската економија, се до надворешните односи на државата.

Коментари на граѓаните на социјалните мрежи велат дека апсолутен победник е лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Мицкоски порачувајќи дека се одржал ТВ дуел помеѓу поранешниот премиер Заев и идниот премиер на владата Христијан Мицкоски.

 

 

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.