Македонците кои денеска беа во соседна Србија за да се вакцинираат наидоа на гужва на преминот Табановце.

Според видео снимката која ја објави телевизија Канал 5 се гледа како голема е раздвиженоста на граничниот премин Табановце каде во моментов се враќаат македонските граѓани кои денеска ја примија вакцината во соседна Србија.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.