Сквернавењето на македонската химна и идентитетот бетон се главни теми на Твитер и на Фејсбук. Жестоката реакција не престанува, исто како што недостасува жестока реакција на државниот врв, кој беше присутен на изведбата на „кастрираната“ химна.

Дел од реакциите се упатени кон изведувачот, Тамара Тодевска, но и кон американската амбасада и кон државниот врв.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.