Корисници на социјалните мрежи дали некој од македонските власти реагирал на палењето на македонското знаме во Софија и дали некој во Бугарија го казнил тој чин.

Кога е поднесен #Демарш од МНР за ова ? И колку години #Затвор е осуден тој што го запали македонското знаме во Софија? – прашуваат на социјалните мрежи.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.