Кој од замениците министри предложени од Заев своевремено како инспектор ги злоупотребил своите овластувања и побарал/зел парични средства од стопанственик во неговата општина, за што бил и осуден?, прашува на фејсбук пратеникот, Антонио Милошоски, велејќи дека не е тешка тема за истражување на новинарите.

Дали таквите кадри се моралната поука на владата во борбата против корупцијата и дали до утре можеби овој предлог за заменик министер ќе биде повлечен?, пишува Милошоски.

Не толку тешка тема за истражување на новинарите:- Кој од замениците министри предложени од Заев своевремено како…

Gepostet von Antonio Milososki am Montag, 21. September 2020

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.