Граѓани на социјалните мрежи објавија видео кое го нарекоа „Зоран Заев и неговата предавничка и криминална банда“.

Тие направија компилација од настани и чекори на Заев и другите челници на СДСМ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.