Портпаролите на ВМРО-ДПМНЕ Димче Арсовски и Наум Стоилковски реагираат на бавната реакција на власта со пожарите во Кочани. Димче Арсовски прашува кога Заев и Филипче ќе ги запалат моторите и ќе тргнат да го гаснат пожарот. Во моментов само господ може да им помогне на кочанчани, вели Арсовски.

Наум Стоилковски пак бара директорот на Дирекцијата за заштита и спасување, генералот Стојанче Ангелов да реагира.

 

 

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.