За барањето на Никола Тодоров за брзи избори, Ивор Мицковски го коментира со фејсбук статус:

Убаво ли ви е на душичката кога Никола Тодоров, симболот на руинираното здравство и нехуманоста во времето на режимот, ги поддржува и промовира владините тези за брзи избори.

Гледате дека кај нас луѓето сами по себе не се ни добри, ни лоши, односно, онолку се добри или лоши колку што тоа и одговара на владејачката партија и на нејзината клиентелистичка болумента.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.