На прашање на еден лекар дали до крајот на мандатот на Зоран Заев ќе си ја добие „ветената“ плата од 100.000 денари, премиерот истакна дека неговите ветувања биле за специјалистите, а не за лекарите. Но дека покачувањето на специјалистите носи „спирално“ и други покачувања како што се оние кај лекарите.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.